Here you will find current news or short stories with audio and a vocabulary list with the most important words for intermediate level. The audios have been recorded by Ukrainian native speakers. Let´s listen and read in together!
Сього́дні неді́ля. Це вихідни́й день. Ми не працю́ємо, ми відпочива́ємо. Вра́нці я писа́в листи́, потім гуля́в із дру́гом. Ми хоті́ли подиви́тися па́рки, ву́лиці й пло́щі Ха́ркова.
Ми сидимо́ в авто́бусі і ди́вимося у вікно́. Сього́дні чудо́ва пого́да. Не́бо чи́сте й блаки́тне. Попе́реду ву́лиця Ле́ніна. Вона́ не ду́же широ́ка, але краси́ва. Право́руч стоя́ть висо́кі краси́ві буди́нки і нова́ це́рква. Ліво́руч знахо́диться Ботані́чний сад і вели́кий парк. За́раз жо́втень, і дере́ва у па́рку стоя́ть жо́вті. Це ду́же краси́во!
А ось пло́ща Свобо́ди. Вона́ ду́же вели́ка. На цій пло́щі знахо́диться університе́т, мале́нький сквер і готе́ль «Ха́рків». Навпро́ти сад Шевче́нка. У цьо́му саду́ знахо́дяться кафе́ і рестора́ни, вели́кий фонта́н і зоопа́рк. Я ще не був у зооп́арку. Але́ наш виклада́ч говори́в, що там ду́же ціка́во.
Я ду́маю, що Ха́рків чудо́ве мі́сто.
Vocabulary:Попе́реду - in front
Право́руч - on the right
Ліво́руч - on the left
Навпро́ти - opposite
сквер - a small park
фонта́н - fountain
За традицією Різдво в Україні починається 6 січня зі Святого вечора – Святвечора. В цей день вся сім’я, включаючи маленьких дітей, збирається на святковий обід. Вважається, що у Святвечір знаходитися в чужому домі не можна.
Святвечір зазвичай починається із запалювання свічки в пам’ять про померлих предків і читання молитви. В цей день люди не сідають за стіл до появи першої зірки.
У Святвечір на столі обов’язково мають бути 12 пісних страв. Оскільки на Різдво закінчується 40-денний піст, на святковий стіл часто ставлять велику кількість м’ясних страв. За святковою вечерею прийнято співати різдвяних пісень, бажати один одному здоров’я і згадувати все хороше, що було в минулому році. До завершення трапези не можна виходити з-за столу і з дому, щоб не впустити до помешкання нечисту силу.
За повір’ям, опівночі з 6 на 7 січня треба відчинити вікна і двері, щоб Різдво увійшло до будинку.
Невід’ємним атрибутом українського Різдва є колядки (різдвяні пісні). В цей день колядники ходять від будинку до будинку, сповіщаючи благу звістку про народження Божого сина.
Vocabulary:включаючи - includingзбиратися - get together, meet
запалювання свічки - lighting a candle
піст - post/fast
трапеза - meal
нечиста сила - unclean force, evil spirit
невід'ємний атрибут - integral attribute/element
блага звістка - good news
Щорічно 19 грудня в Україні відзначають День святого Миколая Чудотворця. Особливо з нетерпінням це свято чекають діти, адже святий Миколай обов’язково покладе під подушку подарунок. Напередодні свята хлопці та дівчата пишуть святому листи з проханням здійснити їхні мрії. І вранці 19 грудня відразу заглядають під подушку.
Дорослі святкують День Миколая пишно з накритими столами. При цьому страви повинні бути пісними, адже йде Різдвяний піст. Раніше в цей день, як правило, варили пиво і веселилися.
Вважається, що в День святого Миколая не можна робити нічого для себе, а тільки для тих хто потребує.
Свято Миколая починає різдвяні і новорічні свята. Саме в цей день в містах України запалюють новорічну ялинку.
Vocabulary:щорічно - annually
з нетерпінням - impatiently
покласти під подушку - put under the pillow
напередодні - on the eve
здійснити - to implement
пишно - lush
пісні страви - lean dishes
Різдвяний піст - Christmas post/fast
потребувати - to need
Музе́й мисте́цтв і́мені Богда́на та Варва́ри Хане́нків знахо́диться у само́му це́нтрі старо́го Києва, скро́мно розмісти́вшись за спи́ною па́м’ятника Шевче́нку на ву́лиці Тере́щенківській.
Оздо́блення буді́влі нена́че притри́мується свої́х зако́нів, пока́зує засти́глу му́зику ка́меню, яки́й продо́вжує жи́ти та виклика́ти відчуття́ гармо́нії. Об’є́кти, що зберіга́ються у Музеї́ Хане́нків – це, пе́вно, найцінні́ша коле́кція ви́творів світово́го мисте́цтва в Украї́ні. Рік то́му музе́й святкува́в свій столі́тній ювіле́й, але де-фа́кто нарахо́вує щонайме́нше 145 ро́ків. За цей час коле́кція всти́гла ви́рости з 1250 до 25 000 експонатів.
Де́кілька революцій, дві світові́ ві́йни, та ма́йже цілкови́та поки́нутість на поча́тку нового тисячолі́ття – дале́ко не по́вний пере́лік то́го що пережи́в культу́рний фонд Богда́на та Варва́ри Хане́нків. Завдяки́ сумі́сній пра́ці митці́в, мецена́тів, співробі́тників музе́ю та про́сто небайду́жих громадя́н, ни́ні в ко́жного є можли́вість самості́йно насоло́джуватись ви́творами світово́го мисте́цтва пря́мо в це́нтрі старо́го мі́ста.
Vocabulary:оздо́блення - decoration
засти́глий - set in stone, frozen
поки́нутість - abandonment
мецена́ти - philanthropist
співробі́тники - staff member
байду́жий - indefferent
Follow us on Instagram or Facebook to not miss new “Listen and Readin Ukrainian“!